Profesyonel Cilt Bakımı

image description

Cildiniz sizi dış dünyaya karşı koruyan ilk savunma tabakanızdır. Kadınların çoğu yüzlerini günlük olarak nemlendirir, ancak birçoğu tüm vücut bakımını görmezden gelir. Bu da cildinizin yaklaşık %95'inin ihmal edildiği anlamına gelir. İyi haber şu ki daha sağlıklı görünen bir cilt mümkün. Haydi, hemen başlayalım.

Cilt Bakımı Ne Kadar Sürer?
Medikal cilt bakımı ortalama 1,5 – 2 saat süren bir sistemdir. Cilt analizi yapılarak cilt tipine göre neye ihtiyacı olduğu belirlenir daha sonra temizlenir. Peeling yapılarak ölü derilerden arındırılır. Ozon buhar terapi ile ciltteki yağ oranı dengelenmesi işlemleri yapılır. Siyah noktalar yumuşatılır ve komedon kaşığı ile temizlenir. İyontoforez uygulanarak cilt gerginliği arttırılır. İyonlar cildin içine işleyerek cildi besler. Ek olarak işlem sırasında ölü cilt hücreleri, kir ve aşırı yağ kaldırılır. Sonrasında yüksek frekans cihazıyla ve dört farklı prop uygulanarak etkin maddelerin cildinizde daha hızlı emilmesine olanak sağlanır ve proplarınızın daralmasına ve aknelerinizden kurtulmanıza yardımcı olur.

Cilt Bakımını Faydaları Nelerdir?
-Cildin bazal tabakasındaki etkinliği arttırır. -Bakterilere karşı cildin savunma mekanizmasını arttırır. -Köklü sekresyonları kurutmayı sağlar ve yeniden oluşumuna engel olur. -Yağ ve nem dengesini sağlar. -Lenfatik ve venöz kan dolaşımının iyileştirilmesi ile gelişmiş ve güçlü bir cilt dokusu oluşumuna katkı sağlar. -Hasarlı deriyi düzenleyerek bakterileri öldürür. Cilt Bakımında Frimatör

Cilt Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalı?
Özellikle kadınların 20 yaşından sonra ayda bir veya ihtiyaçlara göre 2 haftada bir profesyonel cilt bakımı yaptırmaları gerekmektedir.Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük ve haftalık bakımla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli profesyonel cilt bakımı ile devam eder. Aylık ve yıllık profesyonel bakımda amaçlanan cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Bu bakım ne yazık ki evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duymaktayız. Ayrıca yıllık özel bakımlar da yapılmaktadır.