fbpx

Hifu Yaptıranların Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Blog
Hifu Yaptıranların Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

HIFU, High-Intensity Focused Ultrasound yani Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason ifadesinin kısaltmasıdır. Hifu ya da diğer bir adıyla fokuslu ultrason tedavisi; cildi sıkılaştıran, gençleştiren, kaldıran ve toparlayan bir tedavi yöntemidir. Vücut dokularının derin katmanlarını hedef alır. Kolajen üretimi ile yenilenmeyi sağlar. Hifu cerrahi bir müdahale olmayıp, odaklanmış ses dalgaları anlamına da gelir.  Odaklanmış ses dalgaları cildin en alt tabakalarına kadar inerek ciltte toparlanma ve sıkılaşma sağlar. Ayrıca cildin üst ve orta tabakalarında kolajen sentezini uyararak ciltte gençleşmeye de olanak tanır. Cerrahi müdahale gerektirmeyen fokuslu ultrason tedavisi olan hifu, ameliyatsız yüz germe veya ameliyatsız yüz gençleştirme olarak da bilinmektedir. 

Hifu Tedavisi Hangi Amaçla Yapılmaktadır? Uygulama Bölgeleri Nelerdir?

Hifu Yaptıranların Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fokuslu ultrason  uygulaması hifu ile yüz germe, kaş kaldırma, cilt sıkılaştırma, göz kapağı kaldırma ve genel olarak cildin daha genç gözükmesi amacıyla yapılmaktadır.  Özellikle yüz bölgesine uygulanan hifu, formunu kaybetmiş tüm bölgelere uygulanabilir. Yüz bölgesinin yanı sıra hifu uygulamasının en çok uygulandığı bölgelere; boyun, gıdı, dekolte, bacak, kol bölgeleri örnek verilebilir. 

Ameliyatsız yüz germe (Hifu)  Kimler için uygundur?

Hifu uygulaması cildin 3-4-5 mm altında etkili olan bir uygulamadır.Yüzünde zaman içerisinde gevşeme olup, cerrahi bir işlem olmaksızın genel bir sıkılaşma ve toparlanma isteyen ve gıdı bölgesinde bir miktar yağın cerrahi olmayan bir yöntem ile giderilmesini isteyen kişiler ameliyatsız yüz germe (Hifu) için uygun birer adaydır. Bunun yanında 35 yaş sonrası kaş düşüklüğü, çene altı, yanak sarkması, çene çizgisinin gevşemesi ve netliğini yitirmesi şikayeti olanların yanı sıra ameliyat olmak istemeyen kişiler ameliyatsız yüz gerdirme (hıfu) uygulamasını tercih etmelidirler. Peki ameliyatsız yüz germe uygulamasını kimler tercih etmemeli;

 • Çocuklar 
 • Daha önce yüzüne dolgu yaptıran kişiler
 • Hamileler
 • Diyabet Hastaları 
 • Epilepsi Hastaları 
 • Kalp pili kullanan kişiler ya da kalp hastası olanlar
 • Metal protez veya implantları olan kişilere ( özellikle kalçada protez) 
 • Tedavi bölgesinde akne, sedef hastalığı, iltihaplanma, enfeksiyon bulunuyorsa fokuslu ultrason tedavisi uygulanmamalı. 

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme (Hifu) Uygulamasının Sağladığı Avantajlar Nelerdir? 

Ameliyatsız yüz gençleştirme (Hifu) uygulaması, cerrahi operasyonlara oranla oldukça uygun fiyatlı bir cilt gençleştirme yöntemidir. Fiyatının yanı sıra sağladığı avantajlar şunlardır:

 • Her cilt tipi ve ten rengi için uygun olan hifu tedavisi dört mevsim tercih edilebilir.
 • Sonuçları uzun süre kalıcı ve dört mevsim uygulanabilmektedir.
 • Kesisiz ve izsiz bir cilt geçnçleştirme yönteminin yanı sıra uzun süre kalıcı bir sonuç yaratır.
 • Mimik kaybına neden olmaz, iyileşme dönemine ihtiyaç duyulmaz ve sosyal yaşamınıza ara vermeden devam edebilirsiniz.
 • Uygulama tamamlandığında daha geç ve gergin bir cilde, canlı ve genç bakışlara, keskin yüz hatlarına ve ışıl ışıl canlı bir cilt rengine kavuşabilirsiniz.

Fokuslu Ultrason (Hifu) Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hifu Yaptıranların Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hifu uygulama öncesi cilt analizi yapılmalı ve temiz bir cilde uygulanmalıdır. Bunun için ilk olarak cilt temizlenir ve cilde yönelik detaylı bir cilt analizi çıkartılır. Uygulama yapılacak bölgeler işaretlenerek hıfu tedavisi gerçekleştirilir. Esteasil güzellik merkezi olarak, 7D Hifu makinası kullanmaktayız. Klasik hifu da  odaklanmış ses dalgaları cilt altına tek sıra halinde dağıtıldığında daha kısıtlı bir alanda etki yaratır. 7D hifu da ise; odaklanmış ses dalgası sistemi, tam 7 sıra halinde cilt altına iletilebildiğinden etki alanı daha geniş, etkisi daha kalıcı ve farkedilir şekildedir. 

Hifu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hifu uygulaması yapılmadan önce tedaviye ihtiyacınızın olup olmadığı tartışılır. Bu noktada deri fazlalığı var mı, dokunun gerginliği (tonusu),kas ve bağ dokusu durumunuz dikkate alınmalıdır. Bunların yanı sıra; 

 • Tek seansta dahi etkili sonuçlar veren hifu uygulamasına geçmeden önce bireylerin yaklaşık 24 saat önceden herhangi bir alkollü içecek tüketmemesi gerekmektedir.
 • Herhangi bir hastalığa sahipseniz mutlaka işlem öncesinde bilgi vermeniz gerekmektedir.
 • Kan sulandırma etkisi olan aspirin veya aspirin içeren ilaçların 3 hafta öncesinden bırakılması gerekmektedir.
 • Sigara ya da tütün içeren diğer ürünler cilt sağlığını olumsuz etkilediğinden dolayı 6 ay öncesinde bırakılması gerekmektedir. Uygulamadan sonra da içilmemesi gerekmektedir. 

Hifu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tek seansı yaklaşık 1 saat kadar sürede tamamlanan Hifu tedavisi, etkisini ilk bir ayda göstermektedir. Ameliyatsız yüz germe uygulaması hifu da ağrı ve acı hissedilmemektedir. İşlem sonrası ciltte herhangi bir hasar meydana gelmemekte, kişiler rahatlıkla günlük yaşantılarına dönebilmektedir. 

 • Uygulama sonrasında 24 saat cilt yıkanmamalı ve cilde temas edilmemelidir.
 • İşlem sonrası ilk 1 hafta çok sıcak ortamlardan; banyo, sauna hamam tarzı yerlere gitmemeli ve spor yapılmamalıdır. 
 • İşlem sonrasında yüksek faktörlü güneş koruyucu nemlendirici krem kullanarak cilt korunmalıdır. 
 • Gıda tüketimine dikkat edilmelidir. Sert yiyecekler tüketilmemelidir.

Tam olarak etkisi 2 gün sonra görülmektedir. İşlem sonrası cilt altında sıkılaşma başlar ve bu sıkılaşma ile birlikte sarkık bölge yukarı doğru kalkar. 

HIFU Uygulamasında Neden Esteasil?

Mecidiyeköy Şişli güzellik merkezi olan Esteasil 10 yıldır bu alanda hizmet vermekte olup, yüzlerce kişiyi memnun eden 17 farklı çözüme sahiptir. Son teknoloji makineler, sertifikalı uzmanlar ve hijyenik standartlarla hizmet veren Esteasil  fokuslu ultrason hifu uygulamasıyla öne çıkan güzellik merkezidir.

HIFU hakkında detaylı bilgi almak için merkezimizde HIFU yaptıranların yorumlarını ve sayfamızı inceleyebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe (Hifu)

⚡ Hifu Hangi Bölgelere Uygulanır? Yüz ve Formunu Kaybetmiş Tüm Bölgelere
⏳ Hifu Kaç Seans? 1-2
💉Ameliyatsız Yüz Germe Kimlere Uygulanır? Yüzünde Gevşeme Oluşan ve Ameliyatsız Yağ Aldırmak İsteyenlere

Sıkça Sorulan Sorular

Yüz gerdirme ameliyatı yerine neden hifu uygulamasını tercih etmeliyim?
 • Ameliyatsız yüz gençleştirme olan Hıfu uygulamasında herhangi kesim işlemi yapıldmadığından yüz gerdirme ameliyatlarına göre daha güvenilir bir çözümdür. Hıfu uygulamasıyla beraber daha genç bir cilde sahip olmak için ameliyat yaptırmak zorunda kalmazsanız.  Yüz gerdirme ameliyatlarının aksine acısız bir yöntem olan fokuslu ultrason tedavisi ile iş ya da sosyal hayatınıza da  kaldığınız yerden devam edebilirsiniz
Neden 7D Hifu Makinesi Tercih Edilmeli?
 • 7D hifu uygulaması klasik hifu uygulamasına kıyasla etki alanı daha geniş, etkisi daha kalıcı ve farkedilir bir şekildedir. Daha iyi bir sonuç için 7D Hifu tercih edilmeldir.
 • Esteasil Güzellik Merkezi olarak, 7D hifu makinesi ile hizmet vermekteyiz.
Hifu uygulaması ile hangi problemler giderilir?
 • Sarkık cilt, gıdı toparlama, kaş kaldırma gibi problemler fokuslu ultrason hifu uygulaması ile giderilir.
Hifu uygulaması kaç seans ve ne kadar sürer?
 • Uygulama tek seans yaklaşık 1 ya da 1 buçuk saat sürmektedir. Ancak cilt ağır yağlı ise ikinci bir seansa ihtiyaç duyulabilir.
Uygulama Etkisini Ne kadar sürede gösterir?
 • Uygulama sonrası ilk 2-3 ayda gözle görülür bir etki yaratır. Hifu uygulaması için  6 ay kesin süredir.
Hifu uygulaması gerçekten etkili mi?
 • Ameliyatsız yüz germe ameliyatı hiçbir yara izi veya kesi meydana gelmeden  
Hifu uygulamasının yan etkileri nelerdir?
 • Fokus Ultrason tekniği ile uygulanan HIFU yönteminin hiçbir yan etkisi yoktur. İlk etapta ciltte kızarıklık ve uyuşma hissi yaşanabilir fakat uygulamadan sonra 2-3 saat içinde bu sorunlar ortadan kalkar. Oldukça güvenilir bir yöntem olan HIFU uygulaması, alanında profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.
Ameliyatsız yüz germe Uygulaması sırasında acı hisseder miyim?

Fokuslu Ultrason (Hifu), cilt gençleştirme amacı ile kullanılan lazerler gibi deriyi delerek geçmez onun yerine deriye zarar vermeden  etkisini derin dokuda aynen meydana getirir. Hifu, hedef noktadaki dokuyu yaklaşık 65 °C’ye kadar milimetrik noktalar şeklinde ısıtır. Yan yana bir sıra milimetrik noktalar şeklinde ısıttığından dokuya zarar vermediği gibi beklenilen ağrıyı da oluşturmaz

Tedaviden ne kadar süre sonra iş ve sosyal hayata dönebilirim?
 • Tedaviden hemen sonra iş veya sosyal hayatınıza dönebilir ancak cilt bakımınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.
Hifu diğer cilt gençleştirme yöntemleri ile birlikte kullanılabilir mi?
 • Hifu Ameliyatsız Yüz Germe sonrası dolgu,botoks gibi cilt gençleştirme ameliyatı gerçekleştirmek işlemin kalitesini artırır.
Hifu uygulaması kaç yaş aralığı için uygundur?
 • Hifu (Ameliyatsız yüz gerdirme) 18 yaşını doldurmuş ve kaşları düşmüş birisi için uygulanabilir ancak 18 yaşında yüz sarkıklığı şikayeti ile gelen hastalara kesinlikle önerilmemektedir.  Genel olarak 30 ile 35 yaşından sonra vücudunda meydana  gelen sarkıklık şikayeti yaşayan kişiler için hifu uygulaması iyi bir yöntemdir.
Hifu uygulaması kalıcı bir uygulama mı?
 • HIFU uygulaması 1.5, 2 sene kalıcılığını koruyan bir uygulamadır. 
0
Yorum kısmından bize ulaşabilirsiniz.x
FİYAT AL
Geri

  (0)Seçilen Hizmet