Hydrafacial ile Cilt Yenileme

Hydrafacial vakumlu özel başlığı ile cildi mikro düzeyde soyarak cildin ölü hücrelerden, siyah noktalardan arındırıyor ve cildin sebum düzeyini dengeleyerek cildin aşırı yağdan arınmasını sağlıyor Son dönemlerde sık sık karşımıza çıkan Hydrafacial cilt bakımı klasik cilt bakımlarından farklı bir yapıya sahiptir. Yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilen bu bakım her yaş ve cilt tipine uygulanabiliyor, üstelik FDA onaylı olan bu bakım sonrasında ciltte herhangi bir tahriş ya da kızarıklık meydana gelmiyor.

Hydrafacial uygulama alanları nelerdir?
Derinlemesine cilt bakımı
Genişlemiş ve tıkalı gözeneklerin giderilmesi
Yağlı ciltlerde sebum düzeyinin dengelenmesi
Akne giderme
Kuru ciltlerin nemlendirilmesi
İnce çizgi ve kırışıklıkların giderme
Leke giderme
Cilt tonu eşitsizlikleri
Cildin sıkılaşması
Hydrafacial hangi bakımları içerir?
Hydrafacial cilt bakımı cildin ihtiyacı olan 4 ana bakımı içerir. Temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma. Öncelikle cilt vakum sistemi ve peeling solüsyonları kullanılarak temizlenir. Bu sırada ciltteki lekeler, akne izleri ve ya gözenekler tahriş edilmez. Daha sonrasında cilt serumlar kullanılarak nemlendirilir. Nemsiz ciltler ve ince kırışıklıklar için hyalüronik asit bazlı serumlar kullanılırken, genişlemiş gözenek problemi olan, siyah noktaları bulunan ve T bölgesinde aşırı yağlanma görülen ciltlerde yağı dengeleyici serumlar kullanılır. Bu solüsyonlar sayesinde cilt nemini ve elastikiyetini geri kazanır, lekeler, siyah noktalar, ince kırışıklıklar iyileştirilir ve yağlı ciltlerde sebum dengesi yeniden kazanılır. Son bakım ise Led terapisinden geçer. Akneye meyilli ciltlerde mavi ışık kullanılarak akneyi oluşturan bakteriler yok edilir; ince kırışıklıklar için ise kırmızı Led terapisi kullanılır, bu sayede kollajen lifler uyarılarak sentezlenir ve cilt sıkılaşır. Bakımın hemen ardından ince kırışıklıklarda azalma görülür.
4 Adımda HydraFacial İle Cilt Bakımı

1.Adım: Derinlemesine temizlik
Sağlıklı bir cilt ortaya çıkarmak için ölü hücreleri deriden temizler.
2.Adım: Peeling
Gözeneklere dolan kiri ve yağı temizlemek için cilt hazırlanır.
3.Adım: Vakum
Otomatik vakum sayesinde cilt gözenekleri derinden temizlenir
4.Adım: Nemlendirici
Son uygulama adımı: Hyalüronik asit ve cildi koruyan, besleyen güçlü antioksidanlar ile cilt nemlendirilir.

Hydrafacial uygulaması için en doğru zaman nedir? Bakım ne kadar sürer?
Yaklaşık 30-40 dakika süren bu bakım, dört mevsim uygulanmasıyla da öne çıkıyor. Özellikle de mevsim geçişlerinde güneşin zararlı ışınlarına karşı sizi korurken, kışın cildin nemsiz kalmasına karşı da onu besliyor.
Önerilen seans sayısı nedir?
Cildin ihtiyacına göre 4-8 seans arası değişiklik gösterir. İstenilen cilde ulaşıldıktan sonra sonucun korunması için ayda bir yapılacak tekrarlar yararlı olacaktır.
Cilt Bakımı sonrası nelere dikkat etmek gereklidir?
Bakım sonrasında ise çoğu diğer cilt bakımında görüldüğü üzere herhangi bir yanma, morarma, kızarıklık, tahriş oluşmaz. Kişi günlük hayatına hemen dönebilir. Tek dikkat etmeniz gereken nokta bakımın cildin bütün katmanlarına yoğun şekilde etki etmesi için o gün cildi suyla temas ettirmemektir.Hem bakım sonrası ışıl ışıl bir cilde de sahip olacağınızdan makyaj yapmaya bile gerek duymayacaksınız!