ULTRA KAVİTASYON BÖLGESEL İNCELME

Tüm dünyada hızla yükselen obezite önemli bir sorun haline gelmiştir. Fazla kilolar ve bölgesel fazlalıkların sağlığı tehdit edecek boyutlara ulaşması, estetik kaygılar insanları farklı arayışlara yönlendirmekte diğer taraftan teknoloji ve sağlık kuruluşları sorunun çözümü için sürekli yeni teknolojiler geliştirmektedirler. Ultra-Kavitasyon da bu ihtiyaca yönelik geliştirilmiş etkin bir yağ parçalama yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ultra kavitasyon ile bölgesel incelme yağların parçalanması sayesinde mümkün olabilmektedir.
ULTRA KAVİTASYON BÖLGESEL İNCELME NEDİR?
Ultra Kavitasyon bölgesel incelme cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Ultra-Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.
DÜŞÜK FREKANSLI ULTRASON DALGALARI
Cihaz uygulaması bölgesel yağ birikimlerini azaltmak ve vücudu yeniden şekillendirmeyi içermektedir. Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalamakta ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.
ULTRA-KAVİTASYON’UN AVANTAJLARI
Güvenlidir, ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada son derece etkilidir.
ULTRA-KAVİTASYON'UN FARKI
Ultra-Kavitasyon’un diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmaması olarak özetlenebilir.
ULTRA KAVİTASYON BÖLGESEL İNCELME HER KİŞİYE UYGULANIR MI?
Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalarında, Diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları bulunan kişilerde, Amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunan kişilerde, Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunan kişilerde, Hamilelerde, Akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde ayrıca kadınlarda adet dönemlerinde ultra kavitasyon bölgesel incelme uygulaması yapılamıyor.

ULTRA-KAVİTASYON HER BÖLGEYE UYGULANIR MI?
Uygulama yağları hedeflediğinden dolayı bel, basen ve göbek bölgesinde kullanılmalıdır.
ULTRA-KAVİTASYON SEANS SAYISI
Kişiden kişiye ve yağlanmanın kalınlığına göre değişmekle birlikte ortalama 8 - 10 seans arasında gözle görülür bir incelme sağlanmaktadır.
SEANS SÜRELERİ VE SEANS ARALIKLARI
Ultra Kavitasyon bölgesel incelme uygulamasının ortalama seans süresi 20dk ile 40dk arasındadır. Haftada 1 seans uygulanır.
ULTRA-KAVİTASYON ÖNCESİ UYARILAR
Kavitasyon işlemi bir yağ parçalama yöntemidir. Vücutta parçalanan yağların lenf drenaj yöntemiyle vücuttan atılması için bol su alınması gerekmektedir. Tedaviye başlamadan 1 - 2 gün öncesinde günde en az 2,5 - 3 litre su içilmelidir.
ULTRA-KAVİTASYON SONRASI UYARILAR
Tedavi sürecinde (ortalam 3 ay) yağsız diyet yapılmalı ve bol su içilmelidir. Spor ve egzersizler vücutta yağın atılmasını kolaylaştırmakta ve tedavinin başarısını artırmaktadır.

image description