LEKE GİDERME

Güneş tüm canlılar için eşsiz bir yaşam kaynağı. Gerek antibakteriyel etkisi, gerek D vitamini sentezlenmesindeki önemi, gerekse akne ve sivilcelerin gidermek için destekleyici özelliği ve tabiki estetik açıdan en etkili bronzlaşma yöntemi olması onu vazgeçilmez kılıyor. Ne varki ozon tabakasının giderek incelmesi sonucu güneşin yararlarından ziyade zararlarına odaklanır olduk… Güneşin cilt lekelerine etkisi zaten epeydir biliniyor fakat son dönemlerde yapılan araştırma ve bulgularda güneşin cilt kanseri üzerindeki etkisinin de azımsanmayacak derecede olduğu artık aşikar…

CİLT LEKELERİNDE KULLANILAN YÖNTEMLER

  • Kimyasal Peeling
  • Enzim Peeling (Işık Peelingi)
  • Karbon Peeling
  • Co2 Fraksiyonel Lazer
  • Thulium Akıllı Lazer

Enzim Peeling (Işık Peelingi)

Enzim peeling, salgılanan melaninin koyu renge dönüşmesini sağlayan tyrosinase enzimini baskılayarak ciltteki melanin oluşumunu azaltır. Ciltteki lekeli bölgelerin rengi açılarak etkin bir uygulama sağlanır.

Co2 Fraksiyonel Lazer

Co2 fraksiyonel lazer ışınları cildin hem üstüne hemde altına etki edebilen etkili bir uygulama yöntemidir. Ciltte mikro kanallar açarak kolajen üretimini tetikler. Cildin sıkılaşmasını, canlı ve parlak görünümünü tekrar kazanmasını sağlar. Cilt lekelerinin giderilmesin de oldukça etkilidir.

Thulium Akıllı Lazer

Thulium akıllı lazer en güncel lazer teknolojilerinden birisidir. 1927nm dalga boyuna sahip fraksiyonel bir lazerdir. İlk defa prostat hastaları için 2005 yılından itibaren kullanılmaya başlandı.

LEKE GİDERME SEANS SÜRESİ VE SEANS SAYILARI

Seans süresi ve seans sayıları uygulanacak ve leke kişinin durumuna göre belirlenmektedir. Ortalama olarak bitkisel peeling 4 - 8 seans, enzim peeling tek seans, Co2 fraksiyonel lazer 1 - 6 seans sürmektedir.